چگونگی تبلیغات نصب اپلیکیشن در صفحه اول گوگل پلی
17 آوریل, 2019 0

چگونگی تبلیغات نصب اپلیکیشن در صفحه اول گوگل پلی

از طریق پلتفرم تبلیغاتی Google Ads امکان ایجاد کمپین Search (تبلیغات در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل) ، کمپین Display (تبلیغات در سایت‌های همکار گوگل) ، کمپین Video (تبلیغات در یوتیوب) و همچنین کمپین App (تبلیغات نصب اپلیکیشن) وجود دارد. با کمک کمپین App در گوگل ادز امکان تبلیغ برای اپلیکیشن iOS یا اندرویدی شما وجود دارد. اخیرا گوگل پلی امکان نمایش تبلیغات در صفحه اول گوگل پلی را از طریق کمپین های تبلیغاتی اپلیکیشن ایجاد کرده است، که نمونه آن را در زیر مشاهده می‌کنید:

این تبلیغات با عنوان “Suggested for you” در صفحه اول Google Play نمایش داده می‌شود. تبلیغات اپلیکیشن به کاربرانی که عبارات مرتبط با اپلیکیشن را جستجو می‌کنند یا پیش‌تر اپلیکیشن‌های مرتبطی را نصب کرده‌اند نمایش داده می‌شود و به همین دلیل تبلیغات اپلیکیشن در گوگل پلی نرخ نصب بالایی دارد.

تبلیغات گوگل برای چه اپلیکیشنی مفید است؟

اگر ماه ها برای توسعه اپلیکیشن iOS یا اندرویدی خود زحمت کشیده‌اید و اکنون اپلیکیشن خود را در گوگل پلی و اپ استور قرار داده‌اید و بعد از گذشت چند هفته هنوز تعداد نصب اپلیکیشن شما به 4 رقمی نشده است، پیشنهاد می‌کنیم همین حالا با تیم آسان ادز تماس بگیرید و برای شروع تبلیغات اپلیکیشن خود مشاوره دریافت کنید.

همچنین در طول توسعه اپلیکیشن می‌توانید با انتشار یک نسخه MVP (کمینه محصول پذیرفتنی) در اپ استور یا گوگل پلی و تبلیغات و جذب کاربر، برای توسعه آن بازخورد دریافت کنید. نظرات کاربران می‌تواند کمک شایانی به بهبود اپلیکیشن شما نماید و برای افزایش سریع کاربران اپلیکیشن‌تان تبلیغات گوگل بسیار سودمند است.

اگر اپلیکیشن شما نصب بالایی داشته است، اما نرخ بازگشت کاربر (Retention rate) پایینی دارد، با کمک تبلیغ اپلیکیشن در گوگل ادز، می‌توانید کاربرانی که اپلیکیشن تان را نصب کرده اند را ترغیب کنید تا دوباره اپلیکیشن‌تان را باز کرده و از آن استفاده کنند.

تبلیغات نصب اپلیکیشن را شروع کنید!

برای ایجاد کمپین تبلیغات در گوگل، باید اکانت فعال و تایید شده گوگل ادز داشته باشید، اگر تا کنون از تبلیغات گوگل استفاده نکرده‌اید، همین حالا اکانت گوگل ادز ایجاد کنید.

مراحل ساخت کمپین اپلیکیشن

  1. اپلیکیشن خود را انتخاب کنید.
  2. متن تبلیغات و ویدیوی معرفی اپلیکیشن را وارد کنید.
  3. مشخص کنید می‌خواهید کدام کاربران از کدام کشورها و با چه زبان‌هایی اپلیکیشن شما را نصب کنند.
  4. بودجه و هزینه هر نصب را تعیین کنید.
  5. شاهد افزایش نصب اپلیکیشن خود باشید!

هزینه تبلیغات نصب اپلیکیشن در صفحه اول Google Play

هزینه تبلیغات برای نصب اپلیکیشن‌های مختلف، متفاوت است. هزینه تبلیغات اپلیکیشن با توجه به تعداد نصب‌های هر اپلیکیشن، موضوع اپلیکیشن و معیارهای متفاوت دیگری که باعث افزایش رغبت کاربران برای نصب اپلیکیشن شما می‌شود، متفاوت است.

با بهینه سازی صفحه اپلیکیشن در گوگل پلی (ASO) و بهبود متن تبلیغات می‌توان هزینه تبلیغات اپلیکیشن در گوگل پلی را کاهش داد. برای انتخاب متن آگهی‌ها می‌توانید از ابزار پیشنهاد کلمات کلیدی برای متن تبلیغات اپلیکیشن استفاده کنید.

هزینه تبلیغ اپلیکیشن به دو صورت کلی انتخاب می‌شود

  1. هزینه به ازای هر نصب. (Install Volume)
  2. هزینه به ازای اقدام (Action) کاربر در داخل اپلیکیشن؛ مانند ثبت سفارش از طریق اپلیکیشن. (In-app Actions)

برای استفاده از روش دوم بایستی conversion tracking بر روی اپلیکیشن خود تنظیم کنید. برای این منظور می‌توانید از Firebase یا دیگر ابزارهای پیگیری کاربران موبایل استفاده کنید.

تبلیغات اپلیکیشن فراتر از گوگل پلی و اپ استور

یکی از نکات مهم درباره کمپین‌های تبلیغاتی اپلیکیشن در گوگل ادز این است که نمایش این تبلیغات تنها محدود به گوگل پلی و یا اپ استور نمی‌شود. تبلیغات نصب اپلیکیشن در شبکه جستجو و شبکه نمایش گوگل و همچنین در یوتیوب نمایش داده می‌شود.

نظر بدهید