آموزش نصب گواهینامه SSL در Cpanel
27 اکتبر, 2017 0

این مقاله راهنمای انجام مراحل تصدیق هویت دامنه، صدور SSL و نصب گواهینامه SSL در کنترل پنل Cpanel در هاست لینوکس است. توجه کید که در ابتدای فرایند صدور SSL، شما باید یک کد CSR در هاست خود ایجاد و آن را به صادر کننده گواهی ارایه دهید. اگر هنوز فایل CSR خود را ایجاد نکردید، مقاله راهنمای ایجاد CSR در سی پنل را مشاهده کنید.

پس از اینکه CSR را به صادر کننده گواهی نامه SSL خود ارایه کردید، در واقع درخواست صدور گواهینامه بر اساس مشخصات دامنه و سرور خود را ارسال نمودید. در مرحله بعد، شرکت صادر کننده SSL باید تایید کندکه شما حتما مالک دامنه هستید و یا اجازه نصب SSL بر روی دامنه را از مالک دارید. شرکت صادر کننده برای این امر، مرحله ای به نام Verification یا تاییدیه هویت دامنه دارد که معمولا به یکی از  روشهای  زیر اجرا می شود :

1 –  Email Verification یا تاییدیه ایمیلی SSL

در این نوع از تاییدیه، شرکت صادر کننده ایمیلی را به آدرس ایمیلی از دامنه مانند admin@domain.com ارسال می کند. این کد معمولا شامل کد یا لینک تاییدیه ای است که شما با ارایه آن، به شرکت صادر کننده اثبات می کنید که مالکیت یا کنترل دامنه را بر عهده دارید.

این نوع تاییدیه نیازمند عملکرد صحیح سرویس ایمیل تحJت دامنه است و شما باید امکان دریافت ایمیل در حداقل یکی از آدرس های ایمیل زیر را داشته باشید  :

  • admin@domain.com
  • hostmaster@domain.com
  • administrator@domain.com
    • نام دامنه شما به جای domain.com قرار میگیرد.

2 – File upload Verification یا تاییدیه از طریق آپلود فایل SSL

این نوع از فرایند تایید مالکیت دامنه، معمولا آسان تر و محبوب تر است. در این حالت، شرکت صادر کننده فایل متنی حاوی کد منحصربفردی را در اختیار شما می گذارد و از شما می خواهد تا آن فایل را در پوشه روت دامنه اصلی خود آپلود نمایید. به نحوی که با وارد نمودن نام فایل بعد از آدرس دامنه شما، امکان مشاهده محتوای فایل از طریق اینترنت مقدور باشد.

  • برای انجام این تاییدیه، دامنه شما باید به یک هاست متصل باشد که در آن امکان آپلود و نمایش فایل وجود داشته باشد.

نصب گواهینامه SSL در Cpanel

شرکت صادر کننده پس از انجام مراحل تاییدیه مالکیت دامنه، گواهینامه SSL شما را صادر خواهد نمود. گواهینامه SSL در قالب یک یا چند فایل متنی  به شما تحویل داده خواهد شد. در ادامه نحوه نصب فایل های دریافتی در Cpanel را شرح خواهیم داد.

بعد از ورود به Cpanel و انتخاب گزینه SSL/TLS صفحه زیر را مشاهده خواهید نمود. حالا بر روی گزینه Install and manage SSL For your Host کلیک کنید.

بعد از انتخاب گزینه فوق، در صفحه جدید، از لیست، موجود نام دامنه خود را انتخاب نمایید. با اینکار، Private key موجود در سرور بر اساس آخرین CSR شما لود می شود :

هم کنون شما باید 2 فیلد موجود یعنی فیلد 

فایل اصلی گواهینامه SSL خود را همانند تصویر زیر با یک ویرایشگر متنی مانند Notepad باز کنید.

محتویات فایل را به صورت کامل انتخاب کرده و تمامی آن ها را در فیلد Certificates در سی پنل خود کپی نمایید.

سپس همین کار را برای فایل ca_bundle انجام دهید.

در صورتی که چند فایل به عنوان CA_bundle دارید، تمامی آن ها را در همان فیلد 

دقت کنید که در هنگام کپی محتویات فایل های گواهینامه سطر اول “—–BEGIN CERTIFICATE—–” و سطر آخر “—–END CERTIFICATE—–” نیز مهم هستند و باید کپی شوند.

پس از وارد نمودن صحیح گواهینامه ها، بر روی کلید Install Certificate به رنگ پایین و پایین صفحه است کلیک کنید. در صورتی که محتویات SSL را به درستی وارد کرده باشید، با پیغامی مشابه زیر مواجه می شوید. این پیغام به منزله نصب صحیح گواهینامه SSL شما است.

نظر بدهید